← powrót do archiwum

Książka i Róża 2017

Tagi: ,
  • Podziel się ze znajomymi:
Logo Małopolskich Dni Książka i Róża

XVI Małopolskie Dni Książki "Książka i Róża" w kęckiej bibliotece

Pomysł organizacji Małopolskich Dni Książki "Książka i Róża" pochodzi z Hiszpanii, skąd został przeniesiony do naszego regionu w 2002 roku. W 1995 roku UNESCO ogłosiła 23 kwietnia Międzynarodowym Dniem Książki i Praw Autorskich. 23 kwietnia to data śmierci Cervantesa, urodzin i śmierci Szekspira oraz śmierci Inki Garcilasa de la Vegi. Symbol róży jest natomiast związany ze świętym Jerzym, 23 kwietnia jest hucznie obchodzonym w Katalonii świętem narodowym, jako dzień Świętego Jerzego. Zgodnie z długą tradycją w ten dzień obdarowywano kobiety czerwonymi różami, mającymi symbolizować krew pokonanego przez Św. Jerzego smoka.

Kwietniowy weekend 23-24 kwietnia to wielkie święto książki. Z tej okazji Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego organizują XVI edycję Małopolskich Dni Książki  „Książka i Róża”. Biblioteka w Kętach była uczestnikiem dwóch edycji w latach 2015 i 2016 i dołączyła w tym roku do kolejnej.

Dla młodych czytelników i miłośników książek w dniu 24 kwietnia o godz. 9.00 biblioteka przygotowała ciekawą niespodziankę !

Będą to warsztaty edukacyjne dla dzieci pt. „Czarodzieje mogą wszystko”. Scenariusz zajęć został opracowany przez dr Wandę Matras-Mastalerz, pracownika Instytutu Nauk o Informacji Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz specjalistę w dziedzinie biblioterapii. Celem jest rozwijanie umiejętności pracy w grupie, pobudzanie procesu kreatywnego myślenia, wnioskowania, przedstawiania swoich poglądów, zachęcanie do czytania.

Czarodzieje mogą wszystko