← powrót do archiwum

Lokalny Klub Kodowania 14.09.2018

Tagi: , ,
  • Podziel się ze znajomymi:
Lokalny Klub Kodowania GBP w Kętach

W kęckiej bibliotece od kilku miesięcy działa Lokalny Klub Kodowania, adresowany głównie do uczniów szkoły podstawowej z klas IV-VI (dzieci w wieku od 9 do 13 lat). Na zajęciach dzieci poznają tajniki kodowania, dzięki temu uczą się w pełni korzystać z nowych technologii, nauka programowania wzmacnia też ich kreatywność i zdolność logicznego myślenia. Uczestnicy spotakń uczą się m.in. wizualnego języka programowania Scratch i jego praktycznego wykorzystania w projektowaniu gier, animacji czy sterowaniu robotami.

Grupa I (dla początkujących) o godz. 15:00

Grupa II (dla dzieci które brały udział we wcześniejszych zajęciach klubu)  o godz. 16:30

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny 33 845 31 02 (wew. 23) i wcześniejsze zapisy. Ograniczona liczba miejsc.

LKK działa w ramach projektu "Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę", którego celem jest zachęcanie młodych ludzi z małych miejscowości do nauki kodowania. Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy YouthSpark. Projekt został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Cyfryzacji oraz Ministra Edukacji Narodowej. Działania projektowe potrwają do końca grudnia 2017 roku.