← powrót do poprzedniej strony

Krystyna Siesicka „Falbanki”

  • Podziel się ze znajomymi:
Krystyna Siesicka „Falbanki”

Niezależnie od tego kim jesteśmy, ile mamy lat, co przeżyliśmy i dokąd zmierzamy, każdy nosi w sobie pragnienie domu, do którego zawsze może wrócić. Jest to szczególnie ważne w takich momentach, kiedy w życiu nic nam się nie układa, gdy jest nam źle i właściwie nie wyobrażamy sobie, że moglibyśmy iść gdzie indziej, niż do domu rodzinnego.

Właśnie taki dom stworzyła dla swojej rodziny poetka Róża Firlej. Tam przyjeżdżają wnuki, ich przyjaciel i dorosłe dzieci, a każdego łączy z nią szczególna i niepowtarzalna relacja. Róża to ideał babci, kochająca matka i teściowa, czasem trochę szalona i nieobliczalna, ale bardzo wyrozumiała. Swoje troski zawierza jej wnuczka Mela, gdyż właśnie rozstali się jej rodzice. W dodatku nieszczęśliwie się zakochała, ale wybranek woli jej ciocię Tamarę. Ta z kolei darzy uczuciem jeszcze kogoś innego.

„Falbanki” to książka o życiu, z wieloma zabawnymi momentami i prawie namacalnie odczuwanym ciepłem przedstawionego domu, atmosferą wzajemnej miłości i oddania. Po jej przeczytaniu każdy zrozumie, że jego życie także składa się z takich falbanek, tak różnych jak losy każdego człowieka. Może doceni ciepło rodzinnego ogniska i wspomni swoich bliskich a nawet sięgnie po kolejna książkę z tej serii, bo to  pierwsza część cyklu  „Opowieści rodzinne”, do którego należą jeszcze „Woalki” i „Wachlarze”.