← powrót do poprzedniej strony

Paullina Simons „Jeździec miedziany”

  • Podziel się ze znajomymi:
Paullina Simons „Jeździec miedziany”

Miłość swojego życia możesz spotkać wszędzie, w najmniej spodziewanym momencie, na przykład na przystanku autobusowym, kiedy delektujesz się swoimi ulubionymi lodami. Właśnie w takich okolicznościach siedemnastoletnia Tatiana zobaczyła Aleksandra, niezwykle przystojnego oficera Armii Czerwonej. Właściwie oboje zakochali się w sobie od pierwszego wejrzenia, na śmierć i życie.

Niestety czasy nie sprzyjają ich uczuciom. Jest rok 1941, Niemcy atakują Związek Radziecki. Świat, w którym żyją, bardzo szybko staje się okrutny: brakuje żywności, lekarstw, prądu i innych podstawowych rzeczy. Życie szybko staje się brutalne i pełne cierpienia: Aleksandra kocha bowiem także starsza siostra Tani, Dasza. Wszyscy z rodziny uważają ich za parę, ale co zrobi Tatiana? Czy zdradzi komukolwiek, kogo kocha? Czy zwycięży lojalność wobec siostry? Jak zakończy się ta wielka i bezwarunkowa miłość?

Książka ta pokazuje nie tylko historię niesamowitej miłości, ale także czasy okrutnej wojny, niezliczone walki, ogrom ludzkiego cierpienia, przelanej krwi . Wojenny czas niejednokrotnie zmienia ludzi na niekorzyść. Budzi w ludziach prymitywne instynkty. Na drodze do szczęścia naszych głównych bohaterów staje także taka osoba: Dmitrij pragnie uciec od wojny, a ma mu to umożliwić Aleksander. Kiedyś złożył mu pewną obietnicę, musi jej dotrzymać, aby przeżyć. Kim naprawdę jest Aleks i jak rozwiąże ten problem oraz wiele innych? Jak wiele poświęci w imię miłości do drugiej osoby? Co zrobić, by zachować swoje człowieczeństwo, szlachetne uczucia i honor nawet w obliczu wojny? Tego dowiecie się po przeczytaniu tej książki, ale z pewnością sięgniecie też po dalsze dwie jej części.