Relacja z III tygodnia zajęć Eko-lato

  • Podziel się ze znajomymi:

Poniedziałek 16 lipca młodzież spędzała czas w ogrodach Klasztoru OO. Franciszkanów na plenerze fotograficzno – malarskim pod hasłem „Filozofia przyrody”.

img_1042

Wyjątkowe walory kompozycyjne poszczególnych gatunków i odmian roślin stały się źródłem inspiracji dla młodych artystów i kanwą do powstania ciekawych obrazów

img_1059

Do przedsiębiorstwa Komunalnego „KOMAX”  dzieci wybrały się w czwartek 19 lipca. Uczestniczyły w prelekcji oraz prezentacji multimedialnej przygotowanej przez fachowca od ochrony środowiska na temat korzyści  jakie płyną z prowadzenia segregacji odpadów i jak prawidłowo wyselekcjonowane odpady mogą być poddawane procesom odzysku i dalszego przetwarzania.

img_0949

Na komunalnym składowisku śmieci mogły zobaczyć jak wygląda konstrukcja obudowy wysypiska  jak funkcjonuje segregacja odpadów, sortowni oraz zrekultywowane już tereny przygotowane pod zalesienie.

img_0974

W piątkowe przedpołudnie (20.07.) na bibliotecznym patio dzieci miały zorganizowane warsztaty z recyklingu pod nazwą „Ze starego coś nowego, pomysł na prezent”.

img_0975

Jak dalece zadziałała wyobraźnia i pomysłowość w przetworzeniu „odpadów” (butelki PET, kartony po soku, gazety, kapsle, puszki, plastykowe kubki) na przedmioty użytkowe,  mogliśmy ocenić po efektach pracy. Dzieci wykonały niezwykle oryginalne zabawki, gadżety idealne na prezent, np.: bajkowe pudełko na skarby, latarnie morską, samolot, rakietę, połykacza śmieci, postać Mikołaja...

schowek