Rodzinne Warsztaty Palemka

Tagi: ,
  • Podziel się ze znajomymi:

 

             Już po raz drugi nowowiejska biblioteka w Dworku gościła mieszkańców sołectwa na Rodzinnych Warsztatach ,,Palemka”, które odbyły się w minioną sobotę 8 kwietnia.
Tego dnia sale biblioteczne wypełniły się chętnymi w różnym wieku do wspólnego tworzenia i ozdabiania palm wielkanocnych. Do ich wykonania wykorzystaliśmy przygotowane dużo wcześniej kwiaty z kolorowej bibuły, bazie, bukszpan i wiele innych gałązek z krzewów wiecznie zielonych roślin. Dzięki temu każdy z uczestników warsztatów przygotował wyjątkową i na swój sposób niepowtarzalną palmę, gotową do poświęcenia następnego dnia. Zgodnie ze zwyczajem poświęcone palmy powinny być przechowane do następnego roku, chroniąc tym samym domowników przed pożarem, powodzią czy chorobą oraz zapewnić długie i szczęśliwe życie. Choć pracy było niemało to jednak dobrego humoru nie zabrakło nikomu a na osłodę dla najmłodszych czekały łakocie.

            Całe przedsięwzięcie nie byłoby możliwe bez pomocy i zaangażowania organizacji i osób na stałe związanych z naszą filią biblioteczną. Dlatego pragniemy podziękować za finansowe wsparcie ze strony Urzędu Gminy Kęty, Pani Sołtys Dorocie Kusak i współorganizatorom: Stowarzyszeniu Wspólnie dla Nowej Wsi za włożoną pracę i ufundowanie słodyczy dla dzieci oraz nowowiejskiej Świetlicy Młodzieżowej wraz z wychowawcą- Pani Barbarze Januszyk. Mamy nadzieję, że nasze działanie wpiszą się na stałe w okresie wielkanocnym i będą znakomitą okazją do sąsiedzkich spotkań, na które w codziennym zgiełku wciąż brakuje nam czasu.