← powrót do archiwum

Strrraszna Noc z Andersenem

  • Podziel się ze znajomymi:
straszna noc z andersenem

W piątkowy wieczór, 10 kwietnia 2015 o godzinie 19.00 biblioteka zamieniła się w krainę nietoperzy, duchów i innych stworów, które wspólnie z dziećmi spędziły noc na zabawie zorganizowanej z okazji 210 urodzin Andersena. To już czwarta edycja imprezy, która tym razem przebiegała pod hasłem „Strrraszna Noc z Andersenem”.

nza1

Na dobry początek uczestnicy nocnej zabawy wypili magiczną miksturę. Nasyciwszy się smoczą krwią i wyciągiem z kłów wampira zasiedli aby wysłuchać strasznych opowieści. Głośne czytanie opowiadań z książki „Opowieści straszne i niestraszne” Corneli Funke przeplatane było konkursami i zabawami. Dzieci np. badały rękoma , po omacku, różne straszliwości umieszczone w miseczkach. A co tam było? Włochaty pająk – zabawka, suszona morela czyli ucho zombie, kisiel i trzęsąca się galaretka. Brrr… śmiechu i pisków przy tej zabawie było co nie miara.

58

Na zajęciach plastycznych dzieci ilustrowały w/g własnego pomysłu strony tytułowe wylosowanej przez siebie baśni Andersena. Tworzyły również „najstrrraszniejsze” stroje. Po harcach przyszła pora na jedzonko w „Gospodzie pod nietoperzem”. „Strrraszne” zajęcia zakończyła projekcja filmu „Krudowie”. W doskonałych humorach i trochę senni pożegnaliśmy się o północy.

25

Serdecznie dziękujemy Kołu Gospodyń Wiejskich w Nowej Wsi
za przepyszne!!! ciasto.

Izie, Justynie, Marysi, Damianowi, Michałowi i Wojtkowi dziękujemy za pomoc w organizacji imprezy.

 

Reportaż z imprezy został wyemitowany podczas Aktualności 11.04.2015 przez Telewizję Katowice:
http://katowice.tvp.pl/19623183/11042015-godz-2200