Święto niepodległości – pamiętamy!

Tagi: , ,
  • Podziel się ze znajomymi:

Święto Niepodległości – pamiętamy!

Święto Niepodległości cały kraj uczcił defiladami, pokojowymi pochodami ludności, pokazami sprawności żołnierzy, zawodami sportowymi dla mieszkańców miast i gmin.
W naszej bibliotece również złożyliśmy symboliczny hołd żołnierzom i świętowaliśmy Dzień Niepodległości. Na zajęcia dla dzieci 12 listopada 2015 r., przygotowaliśmy patriotyczną wystawkę. Pod tablicą z godłem Polski ustawiliśmy kwiaty. Wokół zostały wyeksponowane książki dotyczące historii Polski oraz legend związanych z powstaniem państwa Polskiego i jego najdawniejszymi dziejami.
Dzieci złożyły wokół Godła Polski symboliczne bukiety z liści, a także, z własnej inicjatywy, uniosły z szacunkiem polskie flagi.

Dzieci z powagą unoszą flagi i prezentują godło Polski
Natomiast do wspólnego czytania wybraliśmy piękną legendę o powstaniu Wisły z warkocza szlachetnej dziewczyny, która bardziej ceniła los swoich braci i mieszkańców gór niż swoją urodę.
Z kolei podczas spotkania w środę, 18 listopada, kontynuowaliśmy tematykę legendarnej historii Polski. Czytaliśmy opowieść o tym, jak dobroć i miłość może przezwyciężyć czary i przynieść ludziom zgodę i szczęśliwy los.

Dzieci słuchają polskich legend.Obie czytane opowieści pochodziły z książki pt. "Najpiękniejsze legendy polskie". Najmilszą dla dzieci częścią zajęć było tworzenie ilustracji do poznanych legend oraz wykonanie wspólnej gazetki prac plastycznych.