← powrót do archiwum

Warsztaty ekologiczne „EkoPaka”

Tagi: , ,
  • Podziel się ze znajomymi:

W gorące czwartkowe przedpołudni (6.08.2015) dzieci ze Świetlicy Młodzieżowej w Witkowicach wzięły czynny udział w warsztatach ekologicznych w ramach programu edukacyjnego „EkoPaka – zamykamy obieg surowców”.

 

 

Jego celem jest pokazanie zamkniętego obiegu surowców, aby dzieci rozumiały, że to, co zostaje z produktów – opakowania, zużyte elementy – to nie śmieci, ale materiał, z którego można stworzyć coś nowego.

 

Tematem warsztatów było drewno – cenny surowiec odnawialny, którego odnawialność jest jednak złudna gdyż hodowla drzew to długotrwały proces i natura nie nadąża za potrzebami ludzi.

 

W czasie zajęć dzieci zastanawiały się co z drewna można wyczarować i jak dzięki recyklingowi z odpadów drewnianych powstaje coś wartościowego. Za pomocą klocków, farb akrylowych, szablonów liści, kredek i 3 metrowej rolki papieru dzieci miały za zadanie stworzenie makiety miasteczka i okolicznych lasów, łąk, rzek itp. W atmosferze śmiechu
i zabawy powstało wspaniałe dzieło obrazujące niezwykłe możliwości twórcze dzieci.

 

Gminna Biblioteka Publiczna w Kętach jest jedną z 50 bibliotek (spośród 370 zgłoszonych), które biorą udział w programie edukacyjnym „EkoPaka – zamykamy obieg surowców” organizowanym przez INTERSEROH Organizację Odzysku Opakowań.

ekopaka logo

01 02 03 DSCN0020 DSCN0022 DSCN0027