Wizyta w kuźni u pana Jerzego Jarzyny (14.08.2018r).

Tagi: , ,
  • Podziel się ze znajomymi:
Galeria z dnia 14.08.2018 ,,Wizyta w kuźni.''

Znacie jakiegoś kowala? Małe są na to szanse. My mieliśmy okazję poznać takiego osobiście i zobaczyć na czym polega jego ciężka praca.Pan Jerzy Jarzyna  bo o nim mowa,  zgodził się pokazać swój warsztat pracy ,a nawet wykonał dla nas obserwatorów podkowę dla konia. Jak mówi: ,,Jeszcze 30 lat temu kowalstwo użytkowe było nieodzownym elementem życia wiejskiego. Podkuwanie koni, naprawa lemieszy. Dziś kowalstwo przerodziło się z użytkowego w artystyczne, przy każdej kuźni jest mała galeria. Dziś kowal rzadziej spotyka w kuźni konie, a częściej kuje ogrodzenia czy lampy ogrodowe.”

Zobaczyliśmy również  na czym polega podkuwanie konia?. Takie zademonstrował nam syn pana Jerzego- Grzegorz Jarzyna (posiadacz dwóch koni). On również ku uciesze dzieci przewiózł każde z nich na osiodłanym koniu.

Biblioteka i świetlica środowiskowa w Bielanach serdecznie dziękuje obu panom za wizytę i warsztaty w kuźni, które dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń.

Galeria z wizyty u pana Jerzego Jarzyny pasjonata kowalstwa artystycznego z dnia 14.08.2018 r. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.