Wspomnienia wiecznie żywe. Wieczorek poetycko – muzyczny.

Tagi: , ,
  • Podziel się ze znajomymi:
Publiczność słucha koncertu

         Niezapomniane piosenki śpiewa Zespół Bugi - M.

 

         Listopad to miesiąc pamięci, czas zadumy. Od lat, nawet wieków, poświęcony jest osobom, które od nas odeszły, lecz żyją w naszej pamięci. Dlatego w środę, 25 listopada, postanowiliśmy przypomnieć sobie wykonawców i autorów piosenek, którzy odchodząc, zostawili po sobie piękną spuściznę – piosenki pełne zadumy, ale też radości życia.
W niezapomniane chwile młodości, a dla niektórych i dzieciństwa, przenieśliśmy się dzięki programowi muzycznemu przygotowanemu przez Zespół Bugi – M. Ciekawe aranżacje utworów przygotował kierownik muzyczny zespołu, pan Michał Kruczalak (keyboard, gitara, wokal). Piosenki, w ich nastrojowym brzmieniu, zaśpiewały panie Grażyna Waligórska i Małgorzata Marek.

Śpiewa zespół Bugi - M.        Zespół, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, porwał uczestników spotkania w świat magii, kawiarenek, autobusów "zapłakanych deszczem"..., w czas dni, "których jeszcze nie znamy". Usłyszeliśmy znane większości słowa: "Nic nie może przecież wiecznie trwać", ale również, że warto..., że trzeba "wstać, skoro świt", a wieczorem pójść na "bal nad bale", by nie przeoczyć swojej szansy.

Przywitanie gości        Licznie zebrani goście poddali się urokowi wieczoru, który ciekawym słowem prowadzącym dopełniła, wierna od lat naszej bibliotece, pani Bogusława Konior.
Gospodarze i goście nagrodzili Zespół entuzjazmem, kwiatami i burzą braw.

Podziękowanie Zespołowi       Gdy wybrzmiała ostatnia piosenka bisów, zaprosiliśmy wszystkich uczestników na słodki poczęstunek przy filiżance kawy i herbaty. Nasi goście jeszcze długo rozmawiali o doznanych wrażeniach, wspominali ulubionych piosenkarzy i... śpiewali a cappella piosenki przez wszystkich znane i lubiane.

Rozmowy przy kawie i herbacie.

Dziękujemy zespołowi Bugi – M. za dostarczenie nam wielu niepowtarzalnych wrażeń, a publiczności za miłą, wspólną zabawę!