Wymarzony zawód :)

Tagi: , , , ,
  • Podziel się ze znajomymi:

Kolejny dzień ferii w bibliotece na Podlesiu minął twórczo i radośnie. W ramach trzygodzinnego bloku zajęć z serii "Wielkie sprawy małych ludzi" skupiliśmy się na lekturze, zabawach edukacyjnych i wykonaniu prac plastycznych związanych z wymarzonym zawodem.

Rozpoczęliśmy od rozgrzewki umysłowej: rebusów, wykreślanek i krzyżówek związanych z różnymi profesjami. Potem dzieci otrzymały zadanie, by z regałów bibliotecznych wybrać książki, które mówią o ciekawych zawodach. Z tych książek czytaliśmy najpiękniejsze fragmenty oraz rozmawialiśmy o planach, marzeniach i talentach uczestników spotkania. Dzieci wykonały też rysunki pt. "Kim będę w przyszłości?” Kolejną atrakcją spotkania okazało się czytanie książki Artura C. Doyle o przygodach Sherlocka Holmesa, w języku angielskim, przez naszą stażystkę, panią Justynę.

Były też gry i zabawy, z których najbardziej podobał się wszystkim quiz na inteligencję pt. "5 sekund", "Skojarzenia" oraz szachy magnetyczne.

Na następne zajęcia zapraszamy w poniedziałek, 6 lutego, o godz. 17.00 :)