← powrót do archiwum

Zapraszamy na wirtualne spotkanie z Ewą Nowicką Rusek

• Podziel się ze znajomymi:
Plakat zaprasza na wirtualne spotkanie z podrózniczką i profesor antropologii Ewą Nowacką Rusek 19.11.2015 o godzinie 11:00 w Czytelni GBP w Kętach

Zapraszamy na wirtualne
spotkanie z podróżniczka,
profesor antropologii na Uniwersytecie Warszawskim

Ewą Nowicką Rusek

19 listopada 2015 godz. 11:00

Miejsce: Czytelnia

Gminna Biblioteka Publiczna w Kętach (ul. Wł. Reymonta 2)

Akcja: e-motywacja
ograniczyć ograniczenia
Ewa Nowicka Rusek i Tomasz Kozłowski

Ewa Nowicka Rusek:
profesor antropologii społecznej na Uniwersytecie Warszawskim. Badaczka między innymi religijności, mniejszości narodowych i etnicznych. Podróżniczka
i miłośniczka wypraw autostopem. Otwarta na różnorodność świata, poznawanie nowych miejsc i ludzi. Lubi dydaktykę, bo ma kontakt z młodzieżą. Uwielbia wysiłek fizyczny. Chodzi po górach i bardzo lubi narty biegowe. Podczas wypraw chętnie porusza się na rowerze tandemowym. W 2007 roku została laureatką konkursu ,,Człowiek bez barier”.

Tomasz Kozłowski:
Z pochodzenia bolesławczanin- swoje pierwsze ekstremalne przygody przeżywał wspinając się po basztach murów obronnych Bolesławca. Ciekawość świata i pasja do wysokości zostały w nim do dzisiaj. Zawodowo zajmuje się pracą z ludźmi i wspieraniem ich w samorozwoju. Psycholog, szkoleniowiec, ratownik GOPR oraz skoczek spadochronowy w jednym. Swoje doświadczenia zdobywał w kraju oraz za granicą (m.in. 1,5 roku w Nowej Zelandii). W zeszłym roku razem z zespołem skoczył ze stratosfery (11 tysięcy metrów) ustanawiając tym samym rekord Europy w odległości swobodnego spadania formacją trzyosobową. Inspirują go ludzie, którzy lubią siebie. Wraz z Weroniką Wawrzkowicz współprowadzi program w każdy poniedziałkowy poranek w radio chilli zet.

Akcja: e-motywacja to projekt Fundacji Orange, którego celem jest  aktywizacja
i wspieranie osób starszych w rozwoju osobistym i społecznym. Uczestnicy akcji
e-motywacji zostaną zaproszeni do udziału w przygodzie z odkrywaniem…siebie ! Dodamy seniorom odwagi i uzupełnimy zapasy energii przydatne do życia aktywnego i spełnionego. Zaprosimy seniorów do spotkania "tuż za rogiem" - w przyjaznej atmosferze publicznej biblioteki. Naszym sprzymierzeńcem będzie Internet i nowe technologie, które wykorzystamy jako narzędzie do odkrywania świata. Za pośrednictwem Internetu połączymy się z placówkami zgłoszonymi do projektu i goszczącymi w nich seniorami. Osoby zebrane w bibliotece obejrzą transmitowane spotkania online, będą miały możliwość zadania pytania gościom transmisji i wymienią się między sobą własnymi pomysłami na aktywność w sile wieku ! Bohaterami spotkań będą osoby znane i mniej popularne… ale równie aktywne!

Szczegółowych informacji udzielają bibliotekarze.

tel. 33 8453102 w.23