Czytam z klasą 3 b - warsztaty kaligrafii

Uczniowie prezentują prace z kaligrafii.

W ramach projektu „ Czytam z klasą” filia Kęty – Podlesie przeprowadziła warsztaty kaligrafii dla klasy III b w Kętach. Uczestnicy wysłuchali krótkiej prelekcji na temat średniowiecznych rękopisów, sposobów wytwarzania atramentu oraz zdobnictwa książkowego. Każdy mógł spróbować swoich sił w pisaniu gęsim piórem oraz tworzeniu średniowiecznych iluminacji. Równie ciekawa okazała się książka „Od znaku do litery”, w której obejrzeliśmy zwizualizowaną prasę Gutenberga.
Spotkanie było elementem projektu „PO TRZECIE BIBLIOTEKA” realizowanego w ramach BLISKO – Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
Narodowe Centrum Kultury NPRCz 2.0 Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego #BLISKO #NCK #MKIDN

Powstawanie prac z kaligrafii - inicjały.

Wprawki w pisaniu gęsim piórem.
Powstają inicjały.
Logotypy BLISKO