"Czytam z klasą" - Kaligrafia z kl. 3a

Warsztaty dla klas

Uczniowie próbuja pisać gęsim piórem.

Filię w Kętach - Podlesiu odwiedziła klasa 3a z ZSP nr.3. W ramach cyklu „Czytam z klasą” uczniowie zgłębiali tajniki średniowiecznej kaligrafii i próbowali sił w pisaniu gęsim piórem. Dzięki książce i aplikacji na telefon na własne oczy zobaczyli, jak działała prasa drukarska Johannesa Gutenberga, która zrewolucjonizowała pismo.

Spotkanie było elementem projektu „PO TRZECIE BIBLIOTEKA” realizowanego w ramach BLISKO – Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Narodowe Centrum Kultury NPRCz 2.0 Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rynek 13 #BLISKO# nprcz #narodowecentrumkultury

Uczniowie wysłuchują ciekawej porelekcji.

Kolaż zdjęć podczas pracy.

Gotowe prace razem na stoliku.

Logotypy BLISKO