Czytam z Klasą - Śmieciowy potwór

10 uczniów pozuje do zdjęcia ze śmieciowym potworem

Czytam z klasą II w Łękach o ekologii - warsztaty pt. „Śmieciowy potwór”. W zajęciach jak zawsze pomagają nam książki, które w cyklu „Czytam z klasą” są nieocenione. Do naszych warsztatów EKO posłużyły nam za wzór takie książki jak: „Wielka księga zabaw-ratujmy ziemię” Wyd. Egmont, „Dżins” D. Cento oraz „Gdzieś daleko bajka EKO” autorstwa I. Skorupka Wyd. Dwukropek. Książeczki te wprowadziły uczniów w prace techniczne, które polegały na stworzeniu śmieciowego potwora, właśnie ze śmieci. Projekty, które stworzyły dzieci tak bardzo im się spodobały, że postanowili własne potwory zabrać ze sobą do domu.

Logotypy BLISKO

Warsztaty "Czytam z klasą" zrealizowano w ramach projektu „PO TRZECIE_BIBLIOTEKA” realizowanego w ramach BLISKO – Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
Narodowe Centrum KulturyMinisterstwo Kultury i Dziedzictwa NarodowegoNPRCz 2.0
#BLISKO #NCK #MKDN #NPRCZ

na stole znajdują się śmieci oraz książki o ekologii