Do diabła z miłością - filmoteka seniora - Łęki

Uczestniczki zajęć prezentują napis: Do diabła z miłością- na podstawie oglądanego filmu o tym tytule, podczas filmoteki w bibliotece

Do diabła z miłością to film, w którym autorka kontrowersyjnego poradnika dla kobiet toczy wojnę z aroganckim dziennikarzem. Mężczyzna postanawia zdyskredytować książkowe tezy, co wymaga z kolei podstępu. W rolach głównych znajdziemy m. in. : Renée Zellweger, Ewan McGregor. Początek filmu jest piękny, sielankowy. Przenosimy się w słodkie lata 60., okres, w którym królowała mini, ostre kolory, eyelinery i tradycyjny podział ról. Mężczyźni utrzymywali żonę i dzieci, a kobiety jeśli pracowały to tylko do czasu zamążpójścia. Do Nowego Jorku przyjeżdża młoda pisarka, Barbara Novak, która chce wydać poradnik dla kobiet. Jego główne tezy brzmią "Zapomnij o miłości, skup się na karierze zawodowej, ciesz( ...)" . Ciąg dalszy do zobaczenia na seansie filmowym. Zapraszamy do Mediateki w Kętach.

Czytelniczki biblioteki podczas seansu filmowego siedzą przy stole