Zapraszamy na zajęcia!

król

 

Gminna Biblioteka Publiczna im. Ambrożego Grabowskiego rozpoczyna właśnie realizację projektu „Ziemniaczany król” w ramach programu Dzieci Kapitana Nemo Fundacji Banku Gospodarstwa Krajowego. Celem programu jest przypomnienie sylwetek Polaków, których osiągnięcia, odkrycia czy wynalazki zrewolucjonizowały myśl ludzką i zmieniły postrzeganie świata. Ich sukcesy mają stać się przykładem i inspiracją dla młodych Polaków, którzy dopiero wkraczają w dorosłość.

Bohaterem kęckiego projektu jest Henryk Dołkowski, kęcki kupiec, rajca, burmistrz i rolnik, który wsławił się w hodowli ziemniaków. Jego osiągnięcia w dziedzinie hodowli ziemniaka były nagradzane na międzynarodowych wystawach.

W ramach projektu odbędą się zajęcia dedykowane dzieciom z klas IV-VIII. Uczestnicy warsztatów poznają nietuzinkowy życiorys Henryka Dołkowskiego, sprawdzą, czy ziemniak przewodzi prąd i czy można użyć go jako pianina. Dowiedzą się, jak pozyskać skrobię, zrobić klej i ciecz nienewtonowska. Podczas warsztatów kulinarnych poznają ciekawe przepisy na dania z ziemniaków, a podczas zajęć twórczych potraktują ziemniaka jak dzieło sztuki. Dobra zabawa gwarantowana.

Dodatkowo powstanie wystawa posterowa, która zawiśnie w bibliotece w Nowej Wsi i utrwali najważniejsze informacje o bohaterze projektu. Wydany zostanie także mini folder, zawierający skrót informacji o ziemniaczanym królu.

Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem zajęć i aktywnego udziału. Ilość miejsc ograniczona.

ziemniaczany król Plakat

www nprcz belka nck kolor rgb auto mlogo malopolskalogo dolina solylogo leader