Ziemniaczane królestwo

IMG 1857

 

 

Ziemniaczane królestwo

Realizacja projektu „Ziemniaczany król” dofinasowanego przez Fundację BGK w ramach programu „Dzieci Kapitana Nemo” zbliża się do finału. Spotkania z uczestnikami projektu dostarczają nam- bibliotekarzom wielu pozytywnych emocji. Dzieci bardzo aktywnie włączają się w proponowane im zajęcia.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Bielanach pod okiem trenera sprawdzali jakość gleby z sołectw w naszej Gminie i sadzili ziemniaki. Będą się teraz nimi opiekować w swojej klasie. Metodą eksperymentalną badali również obecność skrobi w produktach spożywczych. Szukali jej w mące, płatkach kukurydzianych, kaszy, cukrze, soli i owocach. Poznali także historię Henryka Dołkowskiego i rozwiązywali zagadki.

W zajęciach brali również uczniowie Szkoły Montessori z Kęt, którzy oprócz poznania historii Ziemniaczanego króla i eksperymentowania wzięli również udział w zajęciach twórczych, podczas których wykonali ozdobny papier i ziemniaczane stworki. Jak się okazuje, ziemniak to nie tylko podstawa naszej diety, ale także doskonałe tworzywo, na którym można grać niczym na pianinie i tworzyć z niego prawdziwe cudeńka.

Dziękujemy wszystkim uczniom i ich opiekunom za czynny udział w bibliotecznych działaniach.

www nprcz belka nck kolor rgb auto mlogo malopolskalogo dolina solylogo leader