Spotkanie z Jackiem Fedorowiczem

 

Schowek01

 

Seniorska Współdzielnia Kultury już działa

"Seniorska Współdzielnia Kultury" rozpoczęła swoją działalność. Na czwartkowym spotkaniu w Miejscu Aktywności Mieszkańców Rynek 13 gościliśmy Jacka Fedorowicza- artystę, scenarzystę, aktora, felietonistę i autora książek. Wieczór upłynął w niezwykle miłej atmosferze, bo Pan Jacek ujął wszystkich swoim poczuciem humoru i dystansem do świata.

„Seniorska Współdzielnia Kultury” ma za zadanie aktywizować osoby starsze na wielu płaszczyznach, zwiększając ich kompetencje kulturowe, aktywność społeczną i zaangażowanie w działania twórcze. Chcemy przekonać odbiorców, że kontakt z literaturą może owocować ciekawymi projektami, aktywnościami i atrakcyjnymi formami spędzania czasu wolnego, a biblioteka jako miejsce jest przyjazna seniorom. Projekt zakłada interakcję, współtworzenie i współodpowiedzialność za kształt oferty tworzonej dla osób w złotym wieku. Seniorzy, którzy zadeklarują udział w projekcie stają się jednocześnie partnerami w realizacji pomysłów, oferując swoje zaangażowanie i wymianę doświadczeń, umiejętności. "Seniorska Współdzielnia Kultury" oferować będzie spotkania autorskie z cenionymi autorami literatury popularnej ( w czerwcu odwiedzi nas Jarosław Kret i Izabela Frączek), spotkania eksperckie, zajęcia z zakresu obsługi komputera i Internetu, których celem będzie popularyzacja cyfrowych zasobów kultury. Uczestnicy warsztatów w kameralnych grupach będą zwiedzać muzea, galerie, słuchać koncertów i przeglądać zasoby elektroniczne polskich i zagranicznych bibliotek. Dzięki zajęciom nabiorą odwagi w korzystaniu z nowoczesnych technologii i wykorzystywaniu jej do wzmacniania swoich kompetencji kulturowych. W ofercie współdzielni znajdzie się również miejsce na kreację, w związku z czym odbędą się spotkania twórcze inspirowane literaturą. Fragment wiersza czy opowiadania będzie impulsem do stworzenia prostych dekoracji i ozdób. Zadanie pozwala również na dzielenie się własną twórczością literacką. W otoczeniu biblioteki nie brakuje piszących seniorów, którzy będą mieli okazję zaprezentować swoje pióro na spotkaniach pod nazwą "kawa z literami". Zajęcia będą miały kameralny charakter, co pozwoli na głębię przeżyć i bogactwo doświadczeń. Ukoronowaniem projektu będzie Przegląd Rzeczy Ładnych- seniorskich wierszy, opowiadań, obrazów, rzeźb, rękodzieła itp. Przegląd będzie okazją do prezentacji talentów, pasji, umiejętności i twórczego dorobku osób starszych.

Wartość dotacji to 15 000 złotych.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do śledzenia bibliotecznej strony internetowej i portali społecznościowych oraz kontaktu z Mediatekę, która zlokalizowana jest w kamienicy Rynek 13.

Dane kontaktowe: 33 432 25 86

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

www nprcz belka nck kolor rgb auto mlogo malopolskalogo dolina solylogo leader