Pierwszy tydzień wakacji z Mediateką

Dzieci programują roboty Dash

Wakacje to czas pełen beztroski i zabawy. W ciągu tych dwóch miesięcy odpoczywamy i ładujemy baterie na dalszą część roku. Biblioteka w swoich tegorocznych wakacyjnych planach postawiła na kreatywne i edukacyjne metody spędzania czasu. W ramach „Warsztatu Młodego Konstruktora”, projektu dofinansowanego ze środków Fundacji BGK w programie „Na dobry początek” zostanie zrealizowany cykl sześciu spotkań z technologią w tle.

W pierwszym tygodniu dzieci miały okazję poznać dodatkowe możliwości robotów Dash i Dot. Na jednych zajęciach przy pomocy klocków LEGO uczestnicy tworzyli specjalne uchwyty dla pisaków, tak aby odpowiednio zaprogramowany robot malował. Okazało się, że Dash ma zadatki na artystę!

Dzieci budują chwytak do pisaków dla robota Dash

Na kolejnych zajęciach nasz robot za sprawą przymocowanych cymbałków wygrywał rozmaite, znane melodie. Wybrzmiało „Sto lat”, „Pieski małe dwa” czy „Żabka mała”. Uczestnicy wcale nie musieli znać nut, aby Dash stał się wirtuozem muzycznym – wystarczył odpowiedni program.

Dwójka dzieci programuje melodię cymbałek dla robota Dash

 

Bardzo wiele emocji dostarczyły również środowe zajęcia, na których stworzyliśmy Robo Robaczki ze szczoteczki do zębów. Na stołach w warsztatowni zagościły mrówki, motyle, ważki i pająki. Z klocków LEGO dzieci zbudowały specjalny tor przeszkód i testowały umiejętności swoich robocików. Niby taki mały Robo Robaczek, a cieszy!

Zbudowany z klocków lego labirynt w którym poruszają się robociki z szczoteczki do zębów

Przed nami jeszcze jeden tydzień wspólnych zmagań i zabawy. Na naszych uczestników czekają kolejne konstruktorskie wyzwania – stworzymy robota rysującego i wyrzutnię. Na pożegnanie zafundujemy Dashowi totalną metamorfozę. Będzie się działo! Do zobaczenie!

www nprcz belka nck kolor rgb auto mlogo malopolskalogo dolina solylogo leader