Wakacje z Mediateką

Dzieci programują robota Dash

Przy wspólnej i kreatywnej zabawie czas mija zdecydowanie za szybko. Za nami drugi i ostatni tydzień Wakacji z Mediateką, który obfitował w ciekawe projekty konstruktorskie oraz technologiczne wyzwania.

Na jednych zajęciach stworzyliśmy robota rysującego, którego podstawą były trzy odpowiednio umieszczone pisaki. Dzięki silniczkowi zasilanemu przez dwie baterie, nasz robot poruszał się, pozostawiając na papierze kolorowy szyfr. Dzieci na koniec przyozdobiły swoje prototypy, żeby były przyjazne dla oka. I tak w końcowym rezultacie mieliśmy rysujące żółwie, sowy, konie czy żabki. Nasi mali konstruktorzy bardzo dobrze poradzili sobie z tym wymagającym konstruktorskim projektem.

Roboty zbudowane przez dzieci rysują po kartce

Uczestnicy projektu zmierzyli się również z konstrukcją wyrzutni z patyczków do lodów. Bardzo sprawnie i w skupieniu łączyli kolejne elementy, aż powstała gotowa do działania katapulta. Świetną zabawą było tworzenie ładunków i testowanie ich wyrzutu oraz trafiania do celu. Kolejne trudne zajęcia zakończyły się pełnym sukcesem!

Dzieci budują własną katapultę

Na pożegnanie z robotami Dash zaplanowałyśmy zajęcie z wykorzystaniem zestawu Gripper Building, który po poprawnym złożeniu i zamontowaniu, przekształcił naszego niebieskiego przyjaciela w Robota-Siłacza. Dzieci sterując robotem przy pomocy tabletów, przenosiły z miejsca na miejsce różne przedmioty, a nawet rozegrały nietypowy mecz piłki nożnej. Wniosek jest prosty: z robotami Dash nie można się nudzić!

Robot Dash trzyma zakładkę

Dziękujemy wszystkim uczestnikom zajęć, za wspólnie spędzony czas. Doceniamy waszą kreatywność i zaangażowanie. Jako prowadzące jesteśmy bardzo dumne z osiągniętych efektów i mamy nadzieję, że zajęcia przyniosły sporo nowych inspiracji i radości. Nauka poprzez zabawę to jest to!

www nprcz belka nck kolor rgb auto mlogo malopolskalogo dolina solylogo leader