Zaczarowana widownia - spotkanie z Krystyną Mirek

 

IMG 1552

 

 

W poniedziałek, 13 września w ramach promowania Miejsca Aktywności Mieszkańców zorganizowanego pod hasłem „Święto Trzynastki” odwiedziła nas Krystyna Mirek – autorka książek obyczajowych, mocno osadzonych w życiowych realiach. Fabuła jej książek naszpikowana jest problemami, ale zawsze niesie ze sobą pozytywne przesłanie i szczęśliwe zakończenie. Ponadto pisarka motywuje kobiety do walki z przeciwnościami losu, jeśli w grę wchodzą marzenia, miłość czy rodzina. Pani Krystyna gościła u nas po raz drugi (poprzednim razem jeszcze w starej czytelni na Reymonta w 2018 roku) i jesteśmy przekonane, że nie po raz ostatni…

Pisarka zaczarowała zgromadzonych czytelników, którzy chłonęli każdą z jej opowieści i anegdot. Mogliśmy wysłuchać historii o jej początkach pisarskich, domowych rewolucjach, sposobach na  organizację dnia (i życia), o odpoczynku, czy o rodzinie. Pani Krystyna także i tym razem pokazała nam się jako osoba ciepła, serdeczna, z ogromnym poczuciem humoru i dystansem do siebie. Ale to co urzekło najbardziej wszystkich zgromadzonych to jej autentyczność i życiowa mądrość, podparta rzetelną psychologiczną wiedzą, którą chętnie się z nami dzieliła. Dla miłośników powieści kobiecych była to prawdziwa literacka uczta. Dziękujemy!

 

Krystyna Mirek jest absolwentką polonistyki UJ w Krakowie. Przez wiele lat pracowała w szkole, obecnie pisarstwo stało się dominującym zajęciem w jej życiu zawodowym. Obecnie ma na swoim koncie ponad 30 powieści dla kobiet (w tym jeden thriller). Prywatnie jest mamą trzech córek oraz synka – tegorocznego pierwszoklasisty. Nie ukrywa, że rodzina jest dla niej najważniejsza. Jej pasje to ogrodnictwo oraz psychologia.

 

IMG 1545

 

IMG 1572

 

IMG 1591

www nprcz belka nck kolor rgb auto mlogo malopolskalogo dolina solylogo leader