Code Week 2021

Grupa dzieci programuje Ozoboty

CodeWeek to ogólnoeuropejska inicjatywa, w ramach której państwa „ścigają się” w ilości zorganizowanych wydarzeń i aktywności związanych z programowaniem. W corocznej akcji może wziąć udział każdy, ponieważ najważniejszym jej celem jest propagowanie walorów edukacyjnych programowania: analitycznego oraz logicznego myślenia. Polska od kilku lat wiedzie prym w tych działaniach – w 2020 roku zajęliśmy pierwsze miejsce w Europie! A to mobilizuje do dalszych działań.

Tegoroczny CodeWeek trwał od 9 do 24 października i oczywiście nasza biblioteka wzięła w nim czynny udział, dokładając tym samym cegiełki, do wspólnego, krajowego rezultatu.  W ramach Lokalnego Klubu Kodowania, na dwóch zajęciach, najmłodsi zwolennicy nowych technologii kodowali kolorem razem z robotami Ozobot. Naszych małym przyjaciół miały również okazję poznać dzieci z obu klas pierwszych z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Witkowicach na specjalnie dla nich zorganizowanych zajęciach. Oprócz tradycyjnych prób kodowania kolorem przy pomocy pisaków, mali programiści mogli tworzyć trasy z specjalnych drewnianych puzzli. Dodatkowo wykorzystywali również te, które pozwalają widzieć rozszerzoną rzeczywistość. W tym miejscu pragniemy podziękować Grupie Kęty za przekazane nam wsparcie, dzięki któremu mogliśmy zakupić między innymi te fantastyczne puzzle. Bardzo aktywnie w CodeWeek włączyli się uczestnicy kołka informatycznego Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Na trzech półtoragodzinnych zajęciach programowali w Scratchu oraz ratowali planetę Ziemię z robotami Dash i Dot. Efekt akcji ratunkowej został przedstawiony w filmiku, który bierze udział w konkursie.

Zapraszamy do obejrzenia go i „lajkowania”.  Każdy "lajk" to punkt w zabawie na filmową relację z Dash i Dot i zwiększenie szansy na wygranie robotów dla naszej biblioteki!

Link do filmiku: https://fb.watch/8TxpjJk7sp/

 

Certyfikat Code Week

Grupa dzieci programuje roboty

www nprcz belka nck kolor rgb auto mlogo malopolskalogo dolina solylogo leader