Kółko informatyczne dla dzieci

Kolaż zdjęć z uczestnikami zajęć

 

W Mediatece od października dzieci w wieku szkolnym działają w kółku informatycznym Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Stawiane są przed nimi różnorodne zadania programistyczne. Korzystając z edukacyjnego języka obiektowego Scratch, stworzonego do nauki programowania dla najmłodszych uczestnicy zajęć piszą własne programy, tworzą animacje, czy interaktywne historie. Pracując z robotami edukacyjnymi używają już programowania blokowego. Ponadto uczą się korzystać z szerokiego wachlarza aplikacji do tworzenia rozszerzonej rzeczywistości.

A to dopiero początek wyzwań, które czekają na uczestników zajęć.  Przed nimi jeszcze wiele ciekawych projektów i przygód z programowaniem.  

Podczas zajęć w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania powstał filmik konkursowy o ratowaniu naszej planety. Dzięki zaangażowaniu bibliotecznych fanów udało nam się wygrać  robota Dot Creative o wartości 500 złotych. W ramach akcji „BOOM na komiksy i gry planszowe w bibliotece” dzieci stworzyły świetne, „ożywione” komiksy, a ich prace zostały zgłoszone w kolejnym konkursie.

 Galerię zdjęć z zajęć można obejrzeć na naszym Facebooku:

Galeria 1   Galeria 2   Galeria 3   Galeria 4 Galeria 5

Filmowe relacje z zajeć:
Dash i Dot ratują planetę Ziemię! TUTAJ    
Zaprogramuj się na komiks TUTAJ

Kolaż zdjęć z uczestnikami zajęć

 

 

 

 

www nprcz belka nck kolor rgb auto mlogo malopolskalogo dolina solylogo leader