Ambroży wchodzi do gry!

Logo Ambroży

 

Ambroży wchodzi do gry! Nabór uczestników

                Kęcka książnica rozpoczyna właśnie nabór uczestników do realizacji  przedsięwzięcia pt. „ Ambroży wchodzi do gry!”. Zadanie to otrzymało dofinansowanie w wysokości 12 700 zł ze środków Fundacji BGK w ramach grantu „Dzieci Kapitana Nemo” - projektu historycznego dla dzieci i młodzieży od 10 do 18 lat, mającego przybliżać im historie wybitnych i nie tak powszechnie znanych Polaków, którzy osiągnęli sukces naukowy, artystyczny czy biznesowy.

Bohaterem bibliotecznego projektu jest patron książnicy. Ambroży Grabowski to przykład człowieka pracowitego i bardzo dociekliwego, jednakże zapomnianego przez współczesnych. To człowiek, który osiągnął zaszczyty i poważanie w świecie naukowym tylko za sprawą swojej ciężkiej pracy i samodoskonaleniu. Uczył się sam, bo rodzina była zbyt biedna na posłanie go do szkoły i szybko musiał na siebie zapracować. Książki, badania i zagadki z przeszłości wypełniły pustkę w jego sercu. Dzięki swej dociekliwości potwierdził autorstwo ołtarza w Kościele Mariackim, zebrał bogate archiwum życia codziennego XIX wiecznego Krakowa. Stworzył pierwszy przewodnik turystyczny po tym mieście. Pracując z młodzieżą chcemy zaszczepić im pasję do odkrywania tajemnic przeszłości. Wspólnie stworzymy grę terenową, która uroczystą premierę będzie miała 7 grudnia 2022r. w 220 rocznicę urodzin Ambrożego Grabowskiego. Podczas wydarzenia odbędą się warsztaty tworzenia exlibrisu, czerpania papieru czy kreatywnego wykorzystania starych książek. Dla zwycięskich drużyn przewidziano nagrody książkowe. Na płycie rynku stanie również wystawa plenerowa.

To dopiero będą urodziny!

            Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z Mediateką pod numerem telefonu 33 432 25 86. Pierwsze zajęcia odbędą się już w październiku. Młodzi ludzie rozpoczną przygodę w tworzeniem gry terenowej i opracowaniem wystawy plenerowej.

 

dzieci kapitana nemo logo małe

Fundacja BGK logo małe

 

www nprcz belka nck kolor rgb auto mlogo malopolskalogo dolina solylogo leader