Wakacyjny Dyskusyjny Klub Książki

Książka "lato 1920" w otoczeniu czerwonych kwiatów

Rolińska Joanna, „Lato 1920”

Ostatnie spotkanie przed wakacjami - tytuł książki adekwatny do pory i czasu „Lato 1920”. Rolińska pokazuje nam Warszawę roku 1920, od 20 czerwca do 20 sierpnia. Tydzień po tygodniu, dzień po dniu. Warszawa miasto wewnętrznie skłócone potrafi w obliczu niebezpieczeństwa zjednoczyć się, zawiesić kłótnie. Spacerujemy ulicami Warszawy w burzliwym okresie międzywojennym, gdzie z jednej strony kwitnie kultura, a mieszkańcy tłumnie oddają się rozrywce, a z drugiej-trwa mobilizacja wojskowa miasta przygotowującego się na najazd bolszewików. „Cud nad Wisłą” rozpisany na głosy gazet i pamiętnikarzy pomimo dłużyzn czyta się ciekawie i zasługuje na uwagę czytelników. Miłośnicy historii będą zachwyceni. Polecamy!

15 lipiec 2023 r.

Książka "lato 1920" na stoliku obok talerza z ciastkami

Grupa kobiet siedzi przy stoliku na bibliotecznym patio