Dyskusyjny Klub Książki 15.11.2018

IMG 9994

Bohaterowie „Układu nerwowego” to na pozór zwyczajna rodzina. Szymon zajmuje się finansami, prowadzi dobrze prosperującą firmę, Magdalena zajmuje się domem oraz wychowywaniem córki Gabrysi. Sielankę zakłócają coraz częstsze powroty męża pod wpływem alkoholu. Magda nie chce przyjąć do wiadomości, że jej mąż jest uzależniony. Wręcz ukrywa ślady jego nałogu i ciągle go usprawiedliwia. Niestety ukrywanie problemu nie spowoduje, że on zniknie. Magda po wizycie w poradni i po rozmowie ze swoją przyjaciółką Joasią uświadamia sobie, że musi coś zmienić. Zaczyna walkę o siebie i o swoje życie. Zmierza się z własnymi słabościami: strachem, niepewnością i lękiem o jutro. Magda wie, że obie z Gabrysią są współuzależnione. Czy uda się jej wyzwolić i stanąć na nogi? Powieść mądra, terapeutyczna o trudnej miłości, trudnych problemach, trudnych decyzjach. Przy okazji poznajemy Wrocław w którym to osadzona jest akcja książki. Spacerujemy razem z bohaterką po jego ulicach, skwerach, parkach, zwiedzamy muzea, stary cmentarz żydowski oraz podziwiamy piękne zabytkowe kamienice.

Sięgnijcie po tę książkę  bo jest tego warta. Polecamy gorąco!