Kosmos w bibliotece

Dzieci malują z zapałem przy stolikach

W piątek (20.10.2023) wybraliśmy się z naszymi najmłodszymi Czytelnikami w kosmos, a to za sprawą mobilnego planetarium, które stanęło w Rynek 13. Rozmawialiśmy o Mikołaju Koperniku i jego osiągnięciach. Dzieci odwiedziły bazę na księżycu i przeżyły ciekawe przygody z jej mieszkańcami. Był też czas na przeglądanie książek o kosmosie i kolorowanki, które ożywialiśmy dzięki aplikacji QUIVER. Z atrakcji skorzystało ponad 120 naszych Czytelników.

Spotkanie było elementem projektu „PO TRZECIE BIBLIOTEKA” realizowanego w ramach BLISKO – Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Logotypy projektu BLISKO

Galeria zdjęć dostępna TUTAJ

Grupa dzieci słucha z uwagą prowadzących spotkanie w mobilnym obserwatorium