Rowerowe przygody

Rowery z drucików i guzików wykonane na zajęciach na tle książki Afryka Kazika

W ramach Kęckiego Festiwalu Podrózniczego w Naszej Bibliotece odbyły się zajęcia dla dzieci "Rowerowe Przygody". Dzieci poznały kilka opowiadań o wyprawie Kazimierza Nowaka do Afryki rowerem i pieszo. Na podstawie jego reportaży z podróży Łukasz Wierzbicki stworzył zbiór opowiadań "Afryka Kazika". Uczestnicy zajęć zrobili także wyjątkowe rowery z drucików i guzików. Było ciekawie i kreatywnie.

Festiwal Podróżniczy jest organizowany w ramach projektu „PO TRZECIE BIBLIOTEKA” realizowanego w ramach BLISKO – Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.Logotypy BLISKO

Uczestnik zajęć robi rower z drucika

Strona z ksiąkzi Afryka Kazika z ilustracją podróżnika z rowerem

Link do zdjęć na FB