Konkurs fotograficzny

Baner konkurs fotograficzny

Gminna Biblioteka Publiczna im. Ambrożego Grabowskiego w Kętach i I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Kętach

zapraszają uczniów klas 5-8 szkół podstawowych oraz uczniów szkół średnich z terenu Gminy Kęty

do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym "Jesienne Zaczytanie"

REGULAMIN KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

„Jesienne Zaczytanie”

1. I. Organizatorzy

Organizatorem konkursu fotograficznego „Jesienne Zaczytanie” jest Gminna Biblioteka Publiczna im. Ambrożego Grabowskiego w Kętach oraz Biblioteka I LO im. St. Wyspiańskiego w Kętach.

1. II. Uczestnicy

Konkurs adresowany jest do uczniów klas 5-8 szkół podstawowych i uczniów szkół średnich z terenu Gminy Kęty.

III. Cele konkursu

1. 1. Rozwijanie kreatywności i twórczej wyobraźni uczniów.
  2. 2. Budzenie ich wrażliwości artystycznej.
  3. 3. Prezentacja twórczości młodzieży w dziedzinie fotografii.
  4. 4. Popularyzacja pasji fotograficznej i czytelnictwa.
  5. IV. Zasady ogólne
  6. 1. Przedmiotem konkursu są wykonane samodzielnie prace fotograficzne na temat jesieni i książki.
  7. 2. Wyklucza się prace tworzone wspólnie (współautorstwo).
  8. 3. Zgłoszenie prac do konkursu jest równoznaczne z oświadczeniem o posiadaniu praw autorskich do przekazywanych fotografii oraz z wyrażeniem zgody na ich pokonkursową prezentację i ekspozycję przez organizatora w formie wystawy.
  9. 4. Złożenie prac konkursowych oznacza jednocześnie, że nie będą one naruszały praw osób trzecich, w szczególności majątkowych i osobistych praw autorskich, oraz że przekazujący prace ma zgodę tych, których wizerunki utrwalono na fotografiach, jak również uprawnienia do wyrażania zgody na wykorzystanie ww. wizerunków w zakresie opisanym w punkcie 3.
  10. 5. Przetwarzanie danych osobowych uczestników odbywać się będzie na zasadach przewidzianych w art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady ( UE)2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).
  11. 6. Do konkursu wolno zgłaszać jedynie te prace, które nie zostały nigdzie opublikowane ani nie brały udziału w żadnym innym konkursie.
  12. V. Zasady szczegółowe
  13. 1. Przedmiotem konkursu są kolorowe fotografie, których tematyka wiąże się z podanym tytułem, tzn. przedstawiające martwą naturę, portret, pejzaż itp. z motywami jesieni oraz książki i/lub jej lektury.
  14. 2. Jeden autor może zgłosić do konkursu maksymalnie 3 fotografie.
  15. 3. Prace należy dostarczyć do Gminnej Biblioteki Publicznej w Kętach, ul. Wł. Reymonta 2 lub jej filii albo do biblioteki szkolnej I LO im. St. Wyspiańskiego w Kętach, ul. St. Wyspiańskiego 2, w postaci papierowej w formacie 15 × 21 lub większym podpisane na odwrocie: imię i nazwisko, wiek, adres szkoły i numer zdjęcia.  Należy również dostarczyć zgodę rodziców na udział w konkursie (dotyczy osoby niepełnoletniej) oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych i wizerunku.

Zdjęcia prosimy wysłać również w wiadomości e-mali na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

1. VI. Termin i miejsce zgłaszania prac
  2. 1. Konkurs trwa od 2 października do 30 listopada 2023 r.
  3. 2. Termin dostarczania prac wykonanych zgodne z wymogami regulaminu mija w dniu 30 listopada 2023 r.
  4. 3. Prace otrzymane po wyznaczonym terminie nie będą brane pod uwagę.
  5. 4. Regulamin konkursu oraz zgody na udział w nim są dostępne na stronach internetowych: www.wyspian.pl oraz www.biblioteka.kety.pl oraz w bibliotece szkolnej I LO w Kętach oraz w mobidzienniku.
  6. 5. Prace otrzymane po wyznaczonym terminie nie będą brane pod uwagę.

VII. Rozstrzygnięcie konkursu

1. 1. Konkurs zostanie rozstrzygnięty w grudniu 2023 r.
  2. 2. Oceny prac dokona jury powołane przez Organizatorów.
  3. 3. Obowiązujące kryteria oceny fotografii konkursowych to wartość artystyczna, jakość techniczna i oryginalność zdjęć.
  4. 4. O ilości przyznanych nagród i wyróżnień zdecyduje jury w trakcie obrad.
  5. 5. Decyzje tego gremium są ostateczne.
  6. 6. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej I LO im. St. Wyspiańskiego w Kętach oraz na stronie internetowej Gminnej Biblioteki Publicznej w Kętach.

VIII. Nagrody

1. 1. Na stronie internetowej I LO w Kętach oraz na stronie internetowej Gminnej Biblioteki Publicznej w Kętach zostanie zaprezentowana ekspozycja nagrodzonych prac. Wystawa pokonkursowa odbędzie się również w tych bibliotekach.
  2. 2. Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród rzeczowych odbędzie się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kętach.
  3. IX. Postanowienia końcowe
  4. 1. Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją regulaminu.
  5. 2. Organizator zastrzega sobie prawo do przerwania lub odwołania konkursu z ważnej przyczyny oraz niewyłonienia zwycięzcy.
  6. 3. Dodatkowe informacje o konkursie można uzyskać bezpośrednio w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kętach: tel. 33 845 31 02 lub 33 845 28 66 oraz w I LO w Kętach: joanna.podwika@wyspian.pl

Zgody oraz klauzula informacyjna do pobrania poniżej:

PLIKI DO POBRANIA

konkurs fotograficzny plakat